Zwycięstwo Łukasza Dembeckiego

W dniach 12-13.06.2021r.  odbywały się w Jaworze Międzynarodowe zawody oraz Grand Prix Polski oraz była to kolejna runda do Mistrzostw Polski. Były to bardzo prestiżowe zawody, które skupiły bardzo dużą ilość  zawodników z kraju i z zagranicy.

Rywalizacja była bardzo silna, skupiła dużą ilość utytułowanych zawodników, wśród nich był wieruszowianin Łukasz Dembecki wraz ze swoim ojcem Andrzejem.

Zawodnicy wieruszowscy startowali w dwóch klasach FSR V 3,5 i 7,5 pojemności silnika.  Po bardzo zaciętej walce w eliminacjach Dembeccy uplasowali się na drugim i dziesiątym miejscu. Niestety w finale defekt silników  uniemożliwił równorzędną walkę o podium.

W klasie V 7,5 Łukasz  startował z trzeciej pozycji, co dawało mu bardzo dobrą pozycję wyjściową. Finał ten wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Na pięciu pierwszych pozycjach byli  zawodnicy z Niemiec , a wśród nich  Polak Łukasz  Dembecki.  Po starcie rywalizacja była  bardzo ostra, na pierwszym okrążeniu uplasował się zaraz na drugiej pozycji, do dwudziestej minuty biegu były tylko tasowania miejsc między trzema zawodnikami, dwóch zawodników Niemieckich i Łukasza.

Po dwudziestej minucie biegu Łukasz zaatakował drugą pozycję a potem pierwszą. I w ten sposób Łukasz już nie oddał pierwszego miejsca do samego końca, choć do ostatnich sekund był atakowany przez rywali. Kolejny raz Łukasz udowodnił, że należy do czołówki światowej.

Łukasz Dembecki wchodził już dwukrotnie na podium w tym sezonie, zdobył kolejne punkty do Mistrzostw Polski. Wieruszowscy zawodnicy po rocznej przerwie związanej z pandemią zaczęli mocnym akcentem rywalizację sportową.  Sport finansowany ze środków własnych, a za bezinteresowne udostępnienie akwenu  Panu Kasprzakowi z Kowalówki oraz Panu Lasocie z Mieleszynka –  Dembeccy dziękują .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments