Akcja szczepień połączona z Piknikiem Rodzinnym w Lututowie

W niedzielne popołudnie, w Lututowie można było zaszczepić się przeciwko COVID-19 w punkcie zlokalizowanym na miejscowym stadionie przy ul. Ogrodowej. Władze gminy Lututowa wraz z współorganizatorami tj. Rejonowym Bankiem Spółdzielczym w Lututowie, Spółdzielnią Dostawców Mleka w Wieluniu i MOK w Lututowie zorganizowały z tej okazji piknik rodzinny. Wsparcia finansowego w kwocie 10 tys. zł. udzielił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wspierając tym samym akcję prowadzenia szczepień przeciwko covid – 19. Na szczepienie mogły zgłaszać się osoby powyżej 18. roku życia, potrzebny był dowód potwierdzający tożsamość.

Piknik Rodzinny obfitował w wiele atrakcji dla całych rodzin. Mieszkańcy grodu Lutolda licznie przybyli na imprezę plenerową. Pokaz młodzieżowej i dziecięcej drużyny pożarniczej, dmuchańce, szaleństwo w pianie, którą przygotowali strażacy.

pokaz tańca, warsztaty artystyczne, degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, odwiedzanie stoisk wystawienniczych, przejazd wraków z Family of Wrak Race.

– to niektóre elementy elementy programu niedzielnego Pikniku Rodzinnego na Orliku w Lututowie.

Zarówno akcja szczepień, jak i piknik cieszyła się sporą popularnością. Na wieczór przewidziano losowanie loterii wśród nowo zaszczepionych osób i kino plenerowe.

Zdjęcia i film: E. Tomaszek

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments