[Czastary] Jednogłośne votum zaufania i absolutorium dla Wójta Rejmana

Podczas XXII Sesji Rady Gminy zorganizowanej w dniu 30 czerwca 2021 r. Rada Gminy Czastary nie miała wątpliwości do właściwej realizacji budżetu za 2020 r. udzielając jednogłośnie Panu Dariuszowi Rejmanowi – Wójtowi Gminy Czastary wotum zaufania za rok 2020 oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2020.

Przed podjęciem decyzji Radni zapoznali się z uchwałą Regionalnej Izby Obrachunkowej o pozytywnym zaopiniowaniu sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Czastary za 2020 rok, wnioskiem Komisji Rewizyjnej o udzielenie Wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2020 oraz raportem o stanie Gminy Czastary za rok 2020.

Udzielenie absolutorium to jedno z najważniejszych zadań Rady Gminy, to ustawowo określony sposób kontroli Rady Gminy nad wykonywaniem budżetu przez wójta i jednocześnie wyraz rocznej oceny działalności wójta w zakresie realizacji budżetu. Pozytywna decyzja w tej sprawie oznacza, że budżet gminy został przez wójta w 2020 r. wykonany prawidłowo.

Wójt Dariusz Rejman dziękując za udzielone wotum zaufania i absolutorium, podkreślił, że jest to wspólne osiągniecie radnych, sołtysów, pracowników urzędu gminy i kierowników jednostek organizacyjnych. To nasza wspólna praca. – mówił Wójt, życząc sobie i wszystkim obecnym dalszej owocnej współpracy i realizacji wytyczonych celów.

Na zakończenie XXII Sesji Absolutoryjnej w niecodzienny sposób, bo śpiewająco, sołtysi i radni życzyli Wójtowi zdrowia, sukcesów i wszelkiej pomyślności.

czastary.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments