Mali zaczytani

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy oraz Filia Biblioteczna w Laskach zakończyły realizację cyklu zajęć kulturalno-edukacyjnych dla dzieci pn. „Mali zaczytani” w ramach Programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy polegał na zorganizowaniu atrakcyjnych przedsięwzięć kulturalnych skoncentrowanych wokół książki: zajęć kulturalno-edukacyjnych dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z działaniami interdyscyplinarnymi promującymi czytelnictwo i bibliotekę. Od maja do lipca trzcinicka książnica i Filia Biblioteczna w Laskach zorganizowały po pięć cykli spotkań czytelniczych połączonych z warsztatami artystycznymi dla dzieci. Podczas zajęć młodzi czytelnicy mieli okazję wysłuchać opowiadań lub bajek, które czytali im pracownicy biblioteki. Brali również udział w quizach literackich, a za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymały nagrody rzeczowe: książki, gry edukacyjne i zestawy plastyczne.

W trakcie zajęć uczestnicy poznali różnorodne techniki plastyczne min. swoje pracy tworzyli z plasteliny, z papierowych foremek i talerzyków, różnych materiałów dekoracyjnych: farb, bibuły, pasteli, pisaków, kredek, brokatów, ozdobnych kryształków, piórek. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci oraz ich niesamowitej wyobraźni, powstały wspaniałe prace. Na zakończenie zajęć mali artyści otrzymali słodkie upominki, które zabierały ze sobą do domu. Wszystkie prace, będące pokłosiem warsztatów artystycznych, można było zobaczyć na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy oraz Filii Bibliotecznej w Laskach. Warsztaty odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz pracownika Marię Tomalik, natomiast w filii bibliotecznej przez bibliotekarza Marcelinę Kuboszek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments