Modernizacja skrzyżowania w Siemianicach

W wyniku starań i wspólnych działań wielu osób oraz instytucji, którym nie jest obojętna troska o bezpieczeństwo drugiego człowieka, rozpoczął się etap wyłonienia wykonawcy kolejnej dużej inwestycji na terenie Gminy Łęka Opatowska, dotyczącej skrzyżowania w Siemianicach na DK 11, realizowanej przez GDDKiA Odział w Poznaniu.

Wcześniejsza, dobra współpraca Gminy z Dyrekcją i Kierownikiem Rejonu GDDKiA w Poznaniu, zaowocowała budową kolejnej części ścieżki pieszo – rowerowej przy DK 11, a dziś możemy mówić o poprawie bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z drogą powiatową 5697P oraz drogą gminną 683044G w miejscowości Siemianice.

kalkPoprzez budowę na tym skrzyżowaniu pełnej sygnalizacji świetlnej zwiększy się bezpieczeństwo poruszania się zarówno kierowców, pieszych jak i rowerzystów. Prace obejmą: budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu oraz dostosowanie oznakowania pionowego i poziomego.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja w/w skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Aktualnie komisja przetargowa analizuje złożone cztery oferty.

Cenowo najkorzystniejszą ofertę złożyła firma STANGL Technik Polska Sp. z o.o. na kwotę 417 167,11 zł brutto. Najdroższą cenowo złożył Zakład Budowy i Konserwacji Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Józef Wojciechowski na kwotę 530 394,45 zł brutto. Wszyscy wykonawcy zadeklarowali skrócenie terminu realizacji o 30 dni (ze 150 do 120 dni od dnia podpisania umowy).

Wsparcie działań i określonych prac, przez Gminę Łęka Opatowska mających na celu podniesienie bezpieczeństwa w centralnym miejscu Sołectwa Siemianic, przyniesie wiele korzyści mieszkańcom, wszystkim przejeżdżającym a także zwiększy bezpieczeństwo dzieci i uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół w Siemianicach.

leka-opatowska.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments