Nabór wniosków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022 w woj. łódzkim

22.07.2021 r. wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych oraz gminnych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022.

 

Do województwa łódzkiego w ramach tegorocznej edycji Programu trafią 82 729 218,85 zł w tym na:

  • Zadania powiatowe- 32 729 218,85 zł
  • Zadania gminne- 50 000 000,00 zł

Kolejna edycja programu to szansa na rozwój infrastruktury drogowej w powiatach oraz gminach. Wpłynie to na zahamowanie negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego na poziomie regionalnym, zwiększy konkurencyjność gospodarczą oraz poprawi  jakość życia obywateli.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg jest wsparciem realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Dofinansowanie może dotyczyć zadań jednorocznych i wieloletnich.

W ramach ogłaszanego naboru ustanawia się limit składanych wniosków (zadań):

  • GMINY2 wnioski, przy czym każdy wniosek może dotyczyć zadania, polegającego na remoncie kilku odcinków dróg niebędących w jednym ciągu, do limitu 1 200 000 zł wartości zadania

lub

2 wnioski, przy czym jeden wniosek  może dotyczyć zadania, polegającego na remoncie kilku odcinków dróg niebędących w jednym ciągu, do limitu 1 200 000 zł wartości zadania, natomiast drugi wniosek może dotyczyć zadania inwestycyjnego, polegającego na budowie bądź przebudowie dróg, do limitu dofinansowania 30 mln.

  • POWIATY1 wniosek, przy czym może dotyczyć zadania bieżącego, polegającego na remoncie kilku odcinków dróg niebędących w jednym ciągu, do limitu 2 500 000 zł wartości zadania lub może dotyczyć zadania inwestycyjnego, polegającego na budowie bądź przebudowie dróg, do limitu dofinansowania 30 mln

Wnioski należy składać od 22 lipca do 23 sierpnia 2021 roku  WYŁĄCZNIE: w wersji elektronicznej za pomocą platformy ePUAP: /lodzuw/skrytka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments