Paulińskie Dni Młodych w Wieruszowie

W niedzielę 18 lipca zakończyły się po raz XI Paulińskie Dni Młodych, które odbyły się przy klasztorze Ojców Paulinów w Wieruszowie.

 

W Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego na zakończenie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem o. Michała Gawryluka – prezesa Stowarzyszenia PDM.

W dniach 12-18 lipca 2021 r. przy paulińskim klasztorze w Wieruszowie odbyły się XI Paulińskie Dni Młodych pod hasłem: „I ja ciebie nie potępiam”.

 

Przez pierwsze trzy dni młodzież pochyli się nad Bożym Słowem, uczestnicząc w konferencjach prowadzonych przez o. Michała Legana, kręgach biblijnych, adoracji oraz codziennej Eucharystii. Kolejne dni mały charakter rekreacyjno-sportowy przeznaczone na spędzany na grach i zabawach. W sobotę uczestnicy wraz ze swoimi duszpasterzami udali się w pielgrzymce do Węglewic.

Spotkanie PDM ma na celu wskazanie, jak ważna w życiu jest relacja z bliźnim i Bogiem oraz, że można ją budować przez codzienne czynności i na wiele sposobów.

Paulińskie Dni Młodych to zjazd młodzieży organizowany cyklicznie przy klasztorach paulińskich. Spotkanie adresowane jest do ludzi młodych, od gimnazjalistów począwszy, do studentów i młodzieży pracującej.
Kolejne spotkanie odbędzie się w Łukęcinie (koło Kamienia Pomorskiego).

Piotr Kołodziejczyk
Realizacja filmowa – o.Andrzej Grad
Ten wpis został opublikowany w kategorii OO.Paulini, Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments