Pół miliona złotych na przebudowę drogi Biadaszki-Kuźnica Skakawska

5 lipca br. w sali OSP w Biadaszkach Wójt Gminy Adam Kopis oraz Skarbnik Alina Brząkała podpisali z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim umowę na dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej Biadaszki – Kuźnica Skakawska”. Gmina otrzymała wsparcie w wysokości 500 000,00 zł. W spotkaniu uczestniczył także Poseł na Sejm RP Andrzej Grzyb.

Planowane zadanie dotyczy inwestycji zlokalizowanej na terenie wsi Biadaszki i dotyczy drogi, która łączy dwie gminy, dwa powiaty i dwa województwa. W ramach projektu zostanie przebudowany odcinek drogi gminnej o długości około 1000 metrów. Wartość całego zadania szacowana jest na poziomie 900 000,00 zł. Planowana inwestycja wpłynie korzystnie na rozwój naszej gminy. Poprawi estetykę i jakość życia mieszkańców.. Realizacja przedsięwzięcia zwiększy dostępność do terenów rolniczych, a także skróci czas interwencji służb ratowniczych.

Podczas spotkania podpisano również umowę na dodatkowe środki na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Zadanie dotyczyć będzie przebudowy dróg w Opatowie i Łęce Opatowskiej. Gmina otrzymała dotację z budżetu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 113 500,00 zł.

leka-opatowska.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments