Sukces Chóru Con Grazia z Czastar

Chór Con Grazia, pod batutą dyrygenta Sebastiana Sikory, zdobył Srebrny Dyplom w kategorii Chóry Kameralne w IV Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym “Nadzieja w Chórze, w Tykocinie koło Białegostoku.

 

Festiwalowy występ był poprzedzony warsztatami chóralnymi, podczas których chórzyści ćwiczyli emisję głosu i szlifowali repertuar pod okiem wymagającego, ale również energetycznego dyrygenta Sebastiana Sikory. Praca się opłaciła. Chórzyści wyśpiewali Srebrny Dyplom w kategorii Chóry Kameralne podczas IV Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego “Nadzieja w Chórze” – Weekend 25-27 był bardzo intensywny. Rzuciliśmy codzienne zajęcia, wsiedliśmy w autobus i przejechaliśmy wiele kilometrów do Tykocina.
Takie podróże nas integrują, a tym bardziej że po tak trudnym roku, konkurs był dla nas sporym przeżyciem. Bardzo cieszymy się, zarówno z warsztatów, jak i ze Srebrnego Dyplomu. Taki wynik pokazuje, że warto pracować i mieć założony cel. Z taką ekipą jak Chór Con Grazia i Sebastian Sikora, można śpiewać 100 lat i jeden dzień dłużej! Polecam! – opowiada jeden z chórzystów.

Poniżej można posłuchać konkursowego występu Chóru Con Grazia:

Wyjazd Chóru Con Grazia do Tykocina na warsztaty chóralne i konkurs, został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments