Większe pieniądze na renowację zabytków

Zarząd województwa łódzkiego zwiększył limit na renowacje zabytków w województwie łódzkim o milion złotych. Tym samym kwota przekazana na ten cel wynosi w tym roku aż 6 milionów złotych. Wnioski można przesyłać do 23 lipca.

 

Przypomnijmy, że pierwsze 5 mln zł na prace przy zabytkach samorząd województwa przeznaczył jeszcze w pierwszej połowie 2021 r.

– Zabytki są dziedzictwem naszej kultury, a województwo łódzkie jest bogate nie tylko w te znane obiekty jak Pałac w Nieborowie, czy zamek w Oporowie. Mamy też przepiękną małą architekturę zabytkową i wspaniałe kościoły, również te wiejskie – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

O wsparcie może ubiegać się każdy posiadacz obiektu wpisanego do rejestru zabytków w województwie łódzkim. Maksymalna kwota, o którą można się starać, to 100 tys. zł. Pieniądze mogą zostać przeznaczone m.in. na prace budowlane, remontowe, projektowe, na wykonanie ekspertyz technicznych bądź konserwatorskich, czy przeprowadzenie badań konserwatorskich lub architektonicznych.

Dotacja z budżetu województwa łódzkiego może pokryć połowę planowanych wydatków na remont, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach nawet całość wydatków.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments