[Łęka Opatowska] Czytanie w plenerze z Adą i Teosiem

W poniedziałek 9 sierpnia br. kierownik Filii Bibliotecznej w Łęce Opatowskiej Katarzyna Sobania-Okoń zorganizowała plenerowe głośne czytanie, w którym wzięły udział dzieci ze Żłobka oraz przedszkolaki, które uczęszczają na wakacyjny dyżur do Przedszkola w Łęce Opatowskiej. Gościem specjalnym był Pan Marek Kowalski, który przyjechał ze swoimi psami rasy Border Collie: Adą i Teosiem.

W pierwszej części spotkania, dzieci wysłuchały bajki o Reksiu pt.: „ Kacza szkoła przetrwania”, którą przeczytał Pan Marek. Dzieci z radością wysłuchały zabawnej przygody bohatera i z zainteresowaniem odpowiadały na pytania zadawane przez czytającego.

W drugiej części spotkania atrakcją był pokaz umiejętności psów. Pierwsza zaprezentowała się Ada, która z niecierpliwością czekała na swój występ. Ada to pełen energii pies, który potrafi m. in. przeskakiwać przez przeszkody, turlać się, wspinać się po drabinie. Dzieci były pod wielkim wrażeniem umiejętności Ady i w nagrodę nagrodziły ją ogromnymi brawami.

Z kolei Teoś jest bardzo spokojny i uwielbia dzieci. Każdy przedszkolak mógł pogłaskać pieska, a nawet przytulić się do niego. W trakcie pokazu Pan Marek przeprowadził pogadankę na temat odpowiedniego zachowania się wobec psów np. co lubią, a czego nie akceptują, jak opiekować się zwierzęciem itd. Dzieci pokochały Teosia i Adę od pierwszego wejrzenia i na pewno spotykanie z nimi pozostanie im długo w pamięci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments