[Opatów] Warsztaty w bibliotece

11 sierpnia 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie odbyły się zajęcia pt. „Breloki z filcu” organizowane w ramach zadania „Dzieje się w bibliotece – zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii”.

Projekt został dofinansowany z programu Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez bibliotekarz Ewę Kołek oraz dyrektor biblioteki Gabrielę Brzezińską.

W ramach zajęć dla uczestników przygotowano część kreatywno – warsztatową polegającą na szyciu breloków z filcu. Filc jest niezwykle kreatywnym materiałem, który pozwala na wykonanie różnego rodzaju ozdób i dekoracji. Taką ozdobą, którą możemy nosić przy sobie są przede wszystkim breloczki. Na początku dzieci ćwiczyły nawlekanie nitki na igłę i robienie pętelki, co wcale nie okazało się takie proste.

Następnie każdy nieskomplikowanym ale mocno trzymającym ściegiem zaczął naszywać ozdobne elementy breloka. Ostatnim etapem pracy było zszycie i wypełnienie watą wisiorka oraz przymocowanie tasiemki z karabińczykiem. Dodatkowo, jak na każdym warsztacie z cyklu „Dzieje się w bibliotece…”, każdy uczestnik wykonał własną, trwałą grafikę na koszulce.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania Diany Hsu pt. „Smok Josh” dotyczącego tolerancji. Tekst opowiadania pomógł dzieciom zrozumieć tak ważny temat akceptacji, szacunku i różnorodności.

Zajęcia pokazały dzieciom, że postawę poszanowania drugiej osoby powinniśmy budować w sobie już od najmłodszych lat i dzięki temu, że ludzie są różni doskonale się uzupełniają.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opatów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments