Prace przygotowawcze do przeprowadzenia badań archeologicznych

19 sierpnia br. roku spotkały się osoby, które mają aspiracje do badania historii Lututowa, historii, która jest bardzo bogata niestety w dużej mierze zapomniana lub jeszcze nie odkryta. Priorytetowym przedsięwzięciem jest obecnie przeprowadzenie badań archeologicznych, które mogłyby w 100 % potwierdzić miejsca pochówku powstańców styczniowych, którzy brali udział w Bitwie pod Lututowem 15 czerwca 1863 roku.

Udało nam się zebrać sporo informacji na temat, gdzie prawdopodobnie znajdują się mogiły powstańców w lasach: Koziołek i Cesarek. W związku z powyższym wczoraj przeprowadziliśmy wizję lokalną na terenie miejsca bitwy i potencjalnych pochówków. Wyznaczenie tych miejsc będzie miało istotne znaczenie, gdy w przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania z archeologiem z Ostrowa Wielkopolskiego.

Wstępnie podjęliśmy decyzje aby grupa Badaczy Historii Lututowa została w jakiś sposób sformalizowana.

Działamy spontanicznie i bezinteresownie ale jesteśmy otwarci na każdy rodzaj współpracy poprzez udział w grupie, dostarczenie dokumentów, przekazów rodzinnych, itp. Wszystko to może pomóc w dokładnym zbadaniu historycznego wydarzenia, które miało miejsce 158 lat temu na Ziemi Lututowskiej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Tel. 518 391 761

mail: naczelny@powiatowy.pl

Zapraszamy do odwiedzania strony https://www.facebook.com/BadaczeHistoriiLututow

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments