Wyruszyła 282 Wieruszowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

23 sierpnia wyruszyła 282.Wieruszowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Pielgrzymi wyszli z Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego w Wieruszowie.

Pielgrzymkę rozpoczęto od Mszy Świętej, której przewodniczył  o. Piotr Piechocki, przeor klasztoru oo.paulinów i kustosz sanktuarium.

Przewodnikiem tegorocznej jest o. Marcin Wrzochol. Pielgrzymom będą towarzyszyć kapłani: ks. Paweł Kubiak, ks. Józef Wachowiak, ks. Rafał Siwek i ks.Mariusz Ziętkiewicz oraz br. diakon Przemysław Pelikan.

W dniach od 23 do 25 sierpnia wieruszowianie pielgrzymować będą pod hasłem „Oto Sakrament Miłości”. Nasi pątnicy uczestnicząc w pielgrzymce podejmują trud pieszej pielgrzymki, ale i wielką radość z duchowego pielgrzymowania. Do Częstochowy dotrą 25 sierpnia w godzinach południowych. 26 sierpnia obchodzona jest uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Pani Częstochowskiej.

Święto to ma charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach Polski i naszego narodu. Naszym pielgrzymom życzymy dobrej pogody i dużo sił na każdy dzień wędrówki.

PK

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii OO.Paulini, Pielgrzymka, Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments