Aktywność twórcza u osób z niepełnosprawnością

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, w dniach 23-24 sierpnia odbył się Festiwal Niezwykłości – Kluczbork 2021, zorganizowany dzięki środkom finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Obowiązki organizacji tego wydarzenia przyjęło na siebie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Nadzieja” w Kluczborku. Warsztat Terapii Zajęciowej w Wieruszowie aktywnie uczestniczył w tym projekcie wspólnie z 25 innymi placówkami z 5-ciu województw. Mottem przewodnim festiwalu była „Aktywność Twórcza osób niepełnosprawnych” w różnych obszarach np. manualnych, sprawnościowych.

W pierwszym dniu projektu odbyło się aż 16 warsztatów podczas, których osoby z niepełnosprawnością próbowały swoich sił w zakresie „Kreatywne mydełka”, „Aniołki z rolet i sizalu”, „Sznurkowe obrazy”, „Łapacze snów”, „Spersonalizowane kubki”, „Makramowe sploty”, „Małe witraże”, „Drewniane figurki”, „Filcowe aniołki”, „Okolicznościowe wianki”.

Dla wszystkich chętnych była również przygotowana oferta uczestnictwa w aktywnym słuchaniu muzyki B. Straussa i warsztatach tanecznych z wykorzystaniem metody Klanzy. Dopełnieniem pierwszego dnia była dyskoteka i wspólne grillowanie.

Drugiego dnia z powodu nienajlepszej pogody, impreza została przeniesiona na Halę Sportową w Kluczborku, zorganizowane zostały stoiska wystawiennicze i promujące umiejętności osób z niepełnosprawnością z poszczególnych placówek, a na scenie prezentowali swoje umiejętności uczestnicy imprezy. Wieruszowski Warsztat Terapii Zajęciowej przedstawił taniec kwiatów, w którym wystąpiło 11 osób wraz z instruktorami. We wspólnych pląsach uczestniczyli też inni uczestnicy festiwalu, a przede wszystkim Ci, którzy poprzedniego dnia brali udział w warsztatach taneczno- muzycznych.

Stowarzyszenie Integracyjnie „Klub Otwartych Serc” i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie serdecznie dziękują organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału w Festiwalu Niezwykłości – Kluczbork 2021

Realizatorom projektu gratulujemy świetnej organizacji imprezy, dzięki której można było nawiązywać przyjaźnie, znajomości i dobrze się bawić w ramach szeroko pojętej integracji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments