[Kępno] Nowy samochód elektryczny dla osób niepełnosprawnych

Projekt „Door to door w Mieście i Gminie Kępno” uzyskał dofinansowanie w kwocie 624.450,00 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego.

W pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych samochód elektryczny jest pierwszym tego typu pojazdem w Wielkopolsce. Usługi te będą świadczone w granicach administracyjnych gminy Kępno. W nadzwyczajnych przypadkach do 200 km w jedną stronę, np. przewóz do Poznania na rehabilitację czy leczenie. Usługa jest całkowicie darmowa.

Zgłoszenia można będzie składać od poniedziałku do piątku za pomocą telefonu, aplikacji, emailem, w siedzibie ośrodka i na formularzu zgłoszeniowym.

Projekt: „Door to door w Mieście i Gminie Kępno” uzyskał dofinansowanie w kwocie 624.450,00 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego ogłoszony w ramach projektu pn. „Usługi indywidualnego transportu Door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Z kwoty dofinansowania pokryto m.in. następujące wydatki :
– zatrudnienie dyspozytora, kierowcę i opiekuna
– zakupiona została aplikacja internetowa do monitorowania i zamawiania przejazdów
– zakupiono laptopa, urządzenie wielofunkcyjne, dwa telefony wraz z abonamentem, ubezpieczenie samochodu elektrycznego. Zakupiono auto elektryczne – mercedes e- vito tourer w kwocie 280 440,00 zł brutto , kwota brutto zakupu auta przewyższała kwotę w budżecie projektu o kwotę 75 549,48 zł, która została zabezpieczona ze środków własnych gminy.

W ramach projektu zostało zakupione dodatkowe wyposażenie- szyny podjazdowe do samochodu i uzyskanie homologacji 14760,00zł oraz zakup i montaż stacji ładującej do samochodu elektrycznego na kwotę 8610,00 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments