Łódzkie na Plus – Inwestycje przynoszą efekty

W marcu doszło do porozumienia marszałka województwa z prezesem PGE w sprawie budowy Centrum Rozwoju Kompetencji, a już dziś uczy się tam 250 osób.

 

W Łodzi już nie tak szybko, ale z bardzo efektownym skutkiem zakończyła się modernizacja Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Nic dziwnego, że Łódzkie jest nagradzane.

W Rogowcu koło Bełchatowa rozpoczęła kształcenie szkoła zawodów przyszłości, gdzie będą się uczyć specjaliści od źródeł odnawialnych, a także automatyki czy informatyki. – Stąd będą się wywodzić najlepsi specjaliści nowoczesnych branż – zapowiadał podczas inauguracji Centrum Rozwoju Kompetencji marszałek Grzegorz Schreiber.

Naukę rozpoczęło 250 słuchaczy. 120 z nich na sztandarowym kierunku: technik urządzeń odnawialnych źródeł energii, pozostali uczą się na: technika informatyka, technika programistę, technika automatyka i technika spawalnictwa. Na większości kierunków nauka będzie trwała rok. Wszyscy mają do dyspozycji trzy nowoczesne sale wykładowe i znakomicie wyposażoną pracownię OZE. Szkolenia i kursy prowadzić będą specjaliści – praktycy. Oprócz kwalifikacyjnych kursów zawodowych planowane jest też uruchomienie szkoleń doskonalących na różnych kierunkach.

Centrum Rozwoju Kompetencji jest wspólnym działaniem samorządu województwa i PGE, dla powstania którego inspiracją jest konieczność transformacji energetycznej. Katalog dostępnych kursów będzie uwzględniał potrzeby pracowników Grupy PGE oraz lokalnego rynku pracy.

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne po modernizacji

W Łodzi natomiast zakończyła się modernizacja trzech budynków i dziedzińca Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Realizacja projektu kosztowała ponad 30 mln zł i była dofinansowana z funduszy europejskich.

Oprócz modernizacji budynków „B”, „D”, „E”, doposażone zostały pomieszczenia edukacyjne i magazyny studyjnych. Przebudowano także dziedziniec – docelowe miejsce spotkań edukacyjnych, wernisaży, koncertów i wystaw plenerowych. Placówka może pochwalić się także nową ofertą kulturalno-edukacyjną.

Nagrody dla samorządu województwa łódzkiego

Realizacja projektów związanych ze zdrowiem oraz programów prozdrowotnych przyniosła Województwu Łódzkiemu prestiżowy certyfikat „Samorząd Promujący Zdrowie” oraz tytuł Laureata Wyróżnienia „Samorząd Promujący Zdrowie” – Grand Quality w konkursie organizowanym przez Quality Institute. Wręczenie nagród nastąpiło podczas uroczystej gali w Szczawnicy. Wyróżnienia zostały przyznane m.in. za programy: wykrywania nowotworów płuc, szczepień przeciwko grypie sezonowej dla personelu medycznego oraz realizowany wspólnie z resortem zdrowia program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020. Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wspierana jest również realizacja populacyjnych programów profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie na Plus. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments