[Ludwinów] Sołectwo na plus

Ludwinów z gminy Łubnice otrzymał grant z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi z programu „ Sołectwo na plus”. Wniosek został przygotowany przez Panią Sołtys Ludwinowa – Urszulę Kmiecik oraz radę sołecką.

 

Za otrzymaną kwotę został zakupiony: warnik do wody, wózki kelnerskie, stół gastronomiczny, nadstawka na stół roboczy, grill gastronomiczny oraz ławki i stoliki do namiotu imprezowego. Projekt zakończył piknik rodzinny sołectwa w sobotę 25 września. Na pikniku funkcjonował mobilny punkt promocji szczepień, punkt informacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi z programem „czyste powietrze”. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi, lokalny punkt w Sieradzu udzielał informacji o dofinansowaniu dla biznesu, a PKO Bank Polski z Wieruszowa zachęcał do korzystania ze swojej ofert i promował wśród najmłodszych konto SKO.

Na zaproszenie organizatorów Ochotnicza Straż Pożarna w Łubnicach podzieliła się wiedzą odnośnie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Druhowie pokazali swoje umiejętności i przekazali swoją wiedzę mieszkańcom jak dzieciom, które pokazały swoje zainteresowanie podczas pikniku i chętnie brały udział w przeprowadzanym szkoleniu. Omówione zagadnienia istotne w życiu codziennym, jak użycie defibrylatora AEDi, podejmowanie działań w przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia. Panie z Ludwinowa zapewniały w czasie pikniku bezpłatny poczęstunek. Bezpieczeństwa pilnowało miejscowe OSP.

Sołectwo Ludwinów, Sołtys, Rada Sołecka oraz OSP Ludwinów, z całego serca dziękują firmą: SUSHI BOOM z Wielunia, KRZYŚ-PIAN KRZYSZTOF HONCEL Z Jeziorka, PPH MERWINA MEBLE CHUDY MARIAN Z Ludwinowa, PPH MEBLE IRENA Z Ludwinowa, DRUKARNIA NESTORPACK DARIUSZ ZYSIEK Z Ludwinowa, SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY JUGO JUSTYNA KUCHARSKA Z Ludwinowa za wsparcie ważnego dla miejscowej społeczności przedsięwzięcia. Niewiele jest firm tak hojnych i chętnych do pomocy. Dzięki zrozumieniu i pomocy mogło zostać zrealizowane wydarzenie, których sami byśmy nie udźwignęli. Cieszymy się, że to właśnie w Was znaleźliśmy sojusznika.

Serdeczne podziękowania składamy również Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubnicach za pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz zaprezentowanie sprzętu i wozu strażackiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ludwinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments