Pijany i na zakazie, zatrzymany po pościgu

W poniedziałek przed godziną 3 nad ranem w Kępnie w rejonach ulicy Sikorskiego policjanci Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej zakończyli pieszy pościg za 28 – letnim mieszkańcem gminy Kępno.

6 września br. o godzinie 2:45 funkcjonariusze kępińskiej jednostki na ulicy Wiosny Ludów podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej samochodu marki Opel. Gdy policjanci wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ten bardzo gwałtownie przyspieszył i rozpoczęła się jego ucieczka ulicami miasta. Po kilku kilometrach pościgu, mężczyzna uszkodził swój pojazd i dalszą cześć ucieczki podjął pieszo. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim i po kilku minutach został on skutecznie zatrzymany i obezwładniony.

Jak się dalej okazało 28 – latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Kępnie oraz znajdował się pod wpływem alkoholu – badanie wskazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i teraz przed Sądem odpowie za popełnione przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

KPP Kępno
Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments