Wspomnienia z wakacji w MGBP

Okres wakacyjny to czas zabawy i wypoczynku. Mali mieszkańcy gminy Wieruszów mogli w tym okresie aktywnie spędzić czas uczestnicząc w różnorodnych zajęciach literackich, plastycznych i ogólnorozwojowych, organizowanych przez Miejsko – Gminna Bibliotekę Publiczna w Wieruszowie.

Projekt „ Dziecięca przestrzeń wyobraźni” został zrealizowany przez bibliotekarki w Wieruszowie, Pieczyskach i Wyszanowie. Mali czytelnicy w wieku 4 – 12 lat wraz z rodzicami w czasie 24 spotkań poznali literaturę dziecięcą, która zainspirowała ich do różnorodnych zajęć plastycznych. W ramach projektu uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w spotkaniach autorskich z Niną Lussą i Dominika Gałką.

22 lipca grupa młodzieżowa „Muralki” działająca przy naszej bibliotece zaprezentowała swój mural, który można podziwiać na północnej ścianie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej, przedstawiający scenę z książki pt. „Mały Książę” Antoine`a de Saint-Exupery`ego. Na zakończenie wakacji jak co roku dzieci mogły spędzić noc w budynku biblioteki. Podczas szóstej „Eksperymentalnej nocy” dzieci stały się naukowcami i przeprowadzały doświadczenia w Laboratorium Pana Korka.

W molekularnej kuchni powstały pyszne lody azotowe. Uśmiechnięte twarze i nowi zadowoleni czytelnicy dzięki naszej działalności dają nam impuls do dalszej pracy. Dziękujemy za wspólnie spędzony wakacyjny czas i przypominamy że już nie długo ferie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments