Kolejny medal dla dziewcząt z ZSCKR w Lututowie

Mamy kolejny medal… drużyna piłkarek nożnych ZSCKR w Lututowie wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Ministerialnych Szkół Rolniczych. Turniej Finałowy odbył się 23 października w Bogdańczowicach (woj. opolskie).

12 drużyn wyłonionych w regionalnych eliminacjach strefowych podzielono na cztery trzyzespołowe grupy. Drużyna ZSCKR w Lututowie została przydzielona do grupy trzeciej i turniej rozpoczęła od remisu 1:1 z ekipą z Dąbrowy Zduńskiej (woj. łódzkie, powiat łowicki). Zwycięstwo w drugim meczu 1:0 z drużyną z Nowego Targu zapewniło Lututowiankom awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinału.

W nim drużyna z Sandomierza została pokonana 4:1 i droga do strefy medalowej została otwarta. W półfinale „Góralki” z Nowego Targu wykorzystały chwilowy kryzys naszej drużyny i zrewanżowały się za porażkę z rozgrywek grupowych, wygrywając 2:0. Lututowianki nie załamały się jednak i w meczu o trzecie miejsce nie dały szans drużynie z Sokołowa Podlaskiego, wygrywając 2:0. 5 bramek dla naszej drużyny zdobyła Wiktoria Kowalewska, dwie – Martyna Jasianek, a jedną – Aldona Parzybut.

Drużynę reprezentowały również: Monika Przybył (wybrana najlepszą bramkarką turnieju), Izabela Szremska, Natalia Mieszała, Kinga Kępa, Wioletta Kontowska, Natalia Tyczka i Julia Wróblewska. Drużyna otrzymała puchar, dyplom i medale z rąk Roberta Jakubika – dyrektora do Spraw Społecznych i Oświaty w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

To kolejny sukces sportowy świadczący o wysokiej jakości pracy sportowej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie. Serdeczne gratulacje i podziękowania należą się tutejszym nauczycielom wychowania fizycznego: Elżbiecie i Adamowi Okolewskim oraz Tomaszowi Machale za perfekcyjne przygotowanie drużyny do zawodów. Przypomnijmy, że na początku października drużyna dziewcząt wywalczyła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Rolniczych w przeciąganiu liny.

Robert Majchrowicz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments