Koncert wspomnień z „Kopernikiem”

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto dla społeczności szkolnej, które pozwala na podkreślenie tego, co w edukacji najpiękniejsze. Radość ze wspólnego świętowania zjednoczyła uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie, ale chyba jeszcze bardziej całą społeczność szkolną połączyły w tym dniu piękne, wspólne wspomnienia.

Wspomnienia, począwszy od tych najstarszych, były w tym roku motywem przewodnim części artystycznej Dnia Edukacji Narodowej, która z pewnością dostarczyła wielu wzruszeń. Zanim jednak to się stało, życzenia i gratulacje na ręce nauczycieli wieruszowskiego ,,Kopernika” złożył Dyrektor ZSO Włodzimierz Matyja oraz Starosta Wieruszowski – Andrzej Szymanek.

Tegoroczne Nagrody Starosty Wieruszowskiego, wraz z gratulacjami za szczególne osiągnięcia otrzymali: mgr inż. Włodzimierz Matyja oraz mgr Teodora Ziemba – nauczycielka języka niemieckiego. Wielu pozostałych nauczycieli oraz pracowników wieruszowskiego LO zostało wyróżnionych Nagrodą Dyrektora Szkoły. Podziękowania i życzenia dalszej owocnej pracy złożyła również na ręce Dyrekcji Szkoły przedstawicielka szkolnej Rady Rodziców – Iwona Kaźmierska – Małyska.

Jedną z tradycji corocznego świętowania Dnia Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym w Wieruszowie jest również podziękowanie za pracę ustępującemu Samorządowi Uczniowskiemu oraz przedstawienie nowego Samorządu. Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022 przedstawia się następująco: Martyna Domal – Przewodnicząca Szkoły, Zofia Mak – Zastępca Przewodniczącej, Aleksandra Olesik – Skarbnik, Maria Cicha – Sekretarz. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w wieruszowskim LO jest pani Marlena Kik.

Po czasie podziękowań, wyróżnień i gratulacji przyszedł czas na część artystyczną, będącą tym razem „Koncertem wspomnień z dawnych lat”. Młodzież naszego Liceum – pod kierunkiem p. Aleksandry Furman oraz p. Andżeliki Kuli, przygotowała repertuar z dawnych lat, dla którego tłem były wyświetlane zdjęcia z kronik szkolnych – od lat 50-tych aż do roku 2001. Akademię uświetniły w tym roku swymi pięknym głosami: Martyna Domal, Amelia Michalczyk, Dominika Derdak oraz Nikola Barczak.

Tegoroczna szczególna oprawa muzyczna i bezcenne chwile uwiecznione na większości czarno – białych zdjęciach dostarczyły wielu wzruszających wspomnień i przypomniały, jak piękną i bogatą historię ma Liceum Ogólnokształcące w Wieruszowie. Na zdjęciach z dawnych lat mogliśmy bowiem zobaczyć nie tylko pierwszych pedagogów i dyrektorów szkoły, ale również obecnych lekarzy, prawników, inżynierów i wielu innych znanych specjalistów w różnych dziedzinach.

„Drodzy nauczyciele, pracownicy szkoły – obecni i emerytowani. Dziękujemy za trud włożony w naszą edukację, za cierpliwość i ciepłe słowa. Dziękujemy za kształtowanie naszych sumień, za uczenie nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem.
Dziękujemy za wspólne dni – te łatwe i te trudniejsze, podczas których mogliśmy liczyć na wasze wsparcie. Dziękujemy za Waszą niezłomność i wytrwałości w szalenie trudnym dla wszystkich czasie pandemii.
DZIĘKUJEMY – za to, że jesteście i za to, że zawsze możemy na Was liczyć” – brzmiały w tym roku słowa nowej Przewodniczącej Szkoły – Martyny Domal, które były jednocześnie pięknym, tradycyjnym zakończeniem całej uroczystości.

Oprac. A. Kula
Fot. Alicja Moś z kl.2B
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments