Zdecydowane działanie pozwoliło na uratowanie życia młodego mężczyzny, który chciał je sobie odebrać.

Na barkach policjantów spoczywa ogromna odpowiedzialność za drugiego człowieka. Łączą swoje siły by jak najszybciej dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy i zapobiec tragedii. Tak było i tym razem.

17 listopada 2021 roku w godzinach wieczornych zaniepokojona młoda kobieta zaalarmowała służby mundurowe o tym, że jej 19 letni kolega chce popełnić samobójstwo. Z relacji kobiety wynikało, że zdesperowany mężczyzna wyszedł z domu i chce się powiesić.

Poszukiwania rozpoczęły się natychmiast po otrzymaniu przez dyżurnego informacji o zaginięciu mężczyzny. We wskazane miejsce zostały zadysponowane wszystkie patrole oraz do poszukiwań zostali zaangażowani funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku i Wieruszowie. Funkcjonariusze sprawdzali kompleksy leśne, opuszczone domostwa, miejsca, do których mógł dotrzeć desperat. Sprawdzono dolinę rzeki Prosny od Kostowa po Bolesławiec. W poszukiwania młodego mężczyzny włączyli się również jego znajomi.

Około godziny 2.30 dzielnicowy z Posterunku Policji w Łece Opatowskiej otrzymał informację od przyjaciół poszukiwanego, że na nadbrzeżnej łące zauważono jego pojazd. Zdenerwowany 19-latek nadal deklarował chęć odebrania sobie życia, dlatego też mundurowi uspokajali go rozmową, czekając na przyjazd załogi pogotowia ratunkowego. Mężczyzna dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz jego przyjaciół jest już bezpieczny i trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci wiedzą doskonale, że każda minuta i sekunda może być tą decydującą o uratowaniu życia ludzkiego. Zdobywane podczas codziennych służb doświadczenie i wiedza pozwalają na zdecydowane reakcje i szybkie działania podczas interwencji związanych z ratowaniem życia.
Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś znajdując się w sytuacji kryzysowej, postanawia targnąć się na własne życie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments