Kolejna zbiórka azbestu

Zakończono zbiórkę azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Trzcinica w ramach przedsięwzięcia pn. „Usuwanie z terenu Gminy Trzcinica wyrobów zawierających azbest”.

Przedsięwzięcie skierowane było do mieszkańców gminy Trzcinica i obejmowało realizację zadania w zakresie demontażu materiałów zawierających azbest z obiektów budowlanych, załadunku, transportu na składowisko, rozładunku i unieszkodliwienia odpadów lub w zakresie odpowiedniego zabezpieczenia, załadunku, transportu na składowisko, rozładunku i unieszkodliwienia odpadów.

W ramach zadania zdemontowano 5,40 tony materiałów zawierających azbest oraz odebrano od mieszkańców 49,975 ton azbestu z kolejnych 28 posesji. Całkowity koszt wyniósł 23 391,91 zł.

Na usuwanie oraz demontaż materiałów zawierających azbest gmina Trzcinica uzyskała dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 19 381,25 zł. Natomiast ze środków własnych Gminy Trzcinica przeznaczyła na ten cel 4 010,66 zł

Gmina Trzcinica usuwa wyroby zawierające azbest od 2013 roku. W ramach dotychczasowych działań usunięto 493,025 ton wyrobów zawierających azbest z 209 posesji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments