Uroczyste spotkanie wigilijne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej

Nikt chyba tak nie dba o tradycję,  jak  Pani Henryka Sokołowska wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci – Oddział Miejski w Wieruszowie – oraz Warsztatami Terapii Zajęciowej.

 

W dniu 22.12.2021r. odbyło się kolejne spotkanie  wigilijne osób z niepełnosprawnością. Do wigilijnego stołu zasiedli terapeuci, opiekunowie ich podopieczni oraz zaproszeni goście. Po raz pierwszy w tym wigilijnym spotkaniu  uczestniczył,  proboszcz parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Wieruszowie, ojciec Piotr Piechocki.

Pani Henryka Sokołowska szeroko nakreśliła zakres działalności i formy wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Stwierdziła z satysfakcją,  że potrzeby dla tych osób przebiły się do świadomości społeczeństwa. Praktycznie doświadcza wszelkie pomocy i dobrej współpracy ze wszystkimi instytucjami. Podkreśliła przy tym znaczącą rolę mediów, które przybliżają potrzeby jak i funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością. Niepełnosprawność przestała być jakimś tabu.

Wystąpienie Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” – Pani Henryki Sokołowskiej prezentujemy na załączonym filmie.

Przed spożyciem  wigilijnych potraw odbyło się symboliczne łamanie opłatkiem a  po ich spożyciu  podopieczni otrzymali świąteczne prezenty. Nasza redakcja otrzymała również życzenia i świąteczny stroik.

Dziękujemy i życzymy Wesołych Świat !

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments