Debata młodzieży z decydentami


„Projekt dofinansowany ze środków Programu Erasmus Plus”

Notatka prasowa

Polityka Młodych

Projekt pt. „Polityka Młodych” realizowany w ramach programu Erasmus+ przez Fundację Edu4You z Łodzi to wydarzenie angażujące młodzieżowych aktywistów z 3 gmin: Łodzi, Wielunia i Wieruszowa. Projekt rozpoczął się 01.03.2021 r., a zakończenie planowane jest na 30.09.2022 r.. W tym czasie uczestnicy biorą udział w comiesięcznych spotkaniach w Łodzi, podczas których przygotowują się do debat oraz spotkań z decydentami, prowadzą debaty we własnych szkołach, a także spotykają się z osobami zaangażowanymi w politykę lokalną.
20.03.2022 r. w Urzędzie Miejskim w Łodzi uczestnicy spotkają się z pięcioma decydentami reprezentującymi gminy naszych uczestników. Decydenci z Łodzi to p. Bożena Ziemniewicz (radna Sejmiku Województwa Łódzkiego), p. Kamil Deptuła (radny Sejmiku Województwa Łódzkiego) oraz p. Cezary Grabarczyk (poseł na sejm RP), Wieluń będzie reprezentowany przez p. Roberta Grabowskiego (radnego powiatu wieluńskiego), a decydentem z Wieruszowa będzie p. Marek Patyk (podinspektor ds. promocji – Urząd Miejski w Wieruszowie).
Młodzież z decydentami podejmie dyskusję dotyczącą możliwości współtworzenia polityki lokalnej w regionie. Panele dyskusyjne będą dotyczyły tematów takich jak: brak wystarczającej reprezentacji młodzieży przez polityków lokalnych, potrzeba zaangażowania młodych ludzi w politykę lokalną, sposób na współtworzenie polityki lokalnej przez młodzież oraz młodzież jako ciało doradcze dla polityków lokalnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments