Jakub Szczepaniak dziewiątym zawodnikiem PZLA Halowych mistrzostw Polski wśród seniorów

Po zdobyciu srebrnego medalu w Halowych Mistrzostw Polski U 18 i U20, które odbyły się w Rzeszowie w dniach 11-14.02.2022r.

 

 

Zawodnik Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego START Jakub Szczepaniak, uzyskanym w mistrzostwach czasem zapewnił sobie możliwość startu ( minimum B) w 66 PZLA Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Toruniu w dniach 5-6.03.2022r.

Szesnastu zakwalifikowanych do startu zawodników, podzielono na cztery  serie. Do finału awansowali zwycięzcy z każdej serii oraz dwóch zawodników z najlepszymi czasami.

Jakub startował w trzeciej serii w której z czasem 48,12 zajął trzecie miejsce. Wynik ten dał ostatecznie zawodnikowi UMLKS START dziewiąte  miejsce w klasyfikacji ogólnej, co jest znaczącym sukcesem naszego młodego zawodnika w największych halowych , lekkoatletycznych zawodach w Polsce.  Jakub był najmłodszym zawodnikiem wśród całej stawki czterystumetrowców.

Jakub Szczepaniak jest uczniem klasy 3 Technikum Informatycznego ZSP im St. Staszica w Wieruszowie.

Zawodnicy UMLKS START Wieruszów trenują w ramach programów współfinansowanych przez minę Wieruszów i Powiat Wieruszowski.

Trener UMLKS START
Jarosław Urbaniak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments