Solidarni z Ukrainą

Szkoła Podstawowa w Wyszanowie już w pierwszych dniach konfliktu zbrojnego w Ukrainie przystąpiła do działania. Dokonano rozeznania najbardziej palących potrzeb i przystąpiono do zbiórki rzeczowej.

Organizacją akcji zajął się Samorząd Uczniowski. Udało się też połączyć siły z Kołem Gospodyń Wiejskich w Wyszanowie. Ofiarność i hojność mieszkańców Wyszanowa i Lubczyny, którzy za pośrednictwem dzieci podali dary dla osób z Ukrainy, przerosła najśmielsze oczekiwania.

Ofiarodawcy przekazali rzeczy nowe i najbardziej potrzebne uchodźcom. Na zajęciach wychowawczych przeprowadzono rozmowy z uczniami wszystkich klas na temat bieżącej sytuacji za naszą wschodnia granicą i omówiono możliwości dalszej pomocy.

Powyższe działania to jeszcze nie koniec. Szkoła przyłączyła się do akcji gminnej i wiejskiej związanej z zakwaterowaniem  52 osób z ukraińskiego domu dziecka w lokalu państwa Karbowskich w Wyszanowie. Uczniowie pomogą w sprzedaży ciast. Pozyskane środki będą przeznaczone na rzecz przybyłych dzieci. 18 marca będzie można zakupić wypieki w szkole, a 19 i 20 marca po mszach świętych przed kościołem w Wyszanowie. Chętni do pieczenia ciast mogą dołączyć do tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Pomoc Ukrainie to ogólnopolskie pospolite ruszenie serc. Szkoła Podstawowa w Wyszanowie razem z wieloma placówkami i osobami prywatnymi wspiera naszych sąsiadów w tym trudnym i niebezpiecznym czasie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyszanów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments