Szkolenie podstawowe ochotników na terytorialsów

Ponad 40 ochotników stawiło się w 92 batalionie lekkiej piechoty w Kutnie na szkoleniu podstawowym. Część z nich wybrała możliwość ukończenia szkolenia w trybie podzielonym na dni wolne od pracy.

 

Pierwszego dnia przeszli test sprawności fizycznej, odbyli szkolenia z zakresu m. in. bhp i ochrony informacji niejawnych oraz pobrali wyposażenie i umundurowanie. Następnie w koszarach 92blp kandydaci na żołnierzy będą poznawać podstawy taktyki i topografii, zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie zakończy egzamin sprawdzający tzw. „pętla taktyczna”. Po pozytywnym zakończeniu szkolenia ochotnicy złożą przysięgę wojskową i rozpoczną trzyletni cykl szkolenia żołnierzy obrony terytorialnej. Wśród nich są mieszkańcy Łodzi, Pabianic, Kutna, Rawy Mazowieckiej, Zgierza, Piotrkowa Trybunalskiego i Łęczycy. Na co dzień wykonują zawody takie jak: kosmetolog, prawnik, instruktor fitness, kierowca zawodowy.

Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała wzrost zainteresowania służbą w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Aby zostać terytorialsem należy złożyć wniosek o powołanie – można to zrobić poprzez portal https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/zostan-zolnierzem-rp, osobiście w najbliższej miejscu zameldowania Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub drogą pocztową. Zachęcamy do kontaktu z żołnierzami 9ŁBOT – rekruterami poprzez stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/#kontaktzrekruterem, gdzie wybierając swój powiat można znaleźć kontakt do żołnierza 9ŁBOT, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące służby i szkoleń oraz pomoże w złożeniu wniosku.

Pod numerem 800 696 077 funkcjonuje również infolinia wsparcia rekrutacji Wojsk Obrony Terytorialnej, gdzie przez siedem dni w tygodniu w godzinach 7:30 – 19:30 dyżurują żołnierze WOT i  udzielają informacji na temat służby.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacja prasowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments