45 Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej

W Niedzielę Palmową 10 kwietnia 2022 r. pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc”,

 

uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i mieszkańcy Centrum Usług Środowiskowych „Razem Łatwiej”, wzięli udział w 45 Jarmarku Wielkanocnym zorganizowanym w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

Uczestnicy zobaczyli prezentację tradycyjnych stołów wielkanocnych m.in. śląskiego oraz kresowego, mieli okazję zobaczyć plenerowe występy zespołów folklorystycznych oraz uczestniczyć w nabożeństwie drogi krzyżowej z poświęceniem palm wielkanocnych.

Na terenie muzeum udostępnione do zwiedzania były obiekty zabytkowe tj. Chałupa z Antoniowa, Młyn wodny z Siołkowic, chałupa ze Starego Lasu – ekspozycja Kresowian, chałupa z Radłowa, kościół z Gręboszowa, kuźnia z Ziemiełowic, spichlerz z Grudyni (wystawa). Dla zwiedzających przygotowane były atrakcje związane z pokazem rękodzielniczym tj. kowalstwo, garncarstwo, rzeźba w drewnie, wyplatanie koszy z wikliny, zdobienie jaj metodą rytowniczą i wiele innych.

Na terenie muzeum przygotowanych było 130 stoisk handlowych z wyrobami ludowej twórczości artystycznej i rzemiosła. Wśród stoisk prezentował swoje wyroby Zakład Aktywności Zawodowej w Wieruszowie, który promował Podmioty Ekonomii Społecznej w powiecie wieruszowskim. Przygotowane stoisko z rękodziełem oraz warsztatami cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zobaczyli również legendarny amfiteatr opolski. Więcej zdjęć na stronach: https://pl-pl.facebook.com/zazwieruszow/  https://m.facebook.com/WTZ-Wierusz%C3%B3w-1104387326335784/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments