IX edycja konkursu „Sprawni w przyszłym zawodzie”

22 kwietnia 2022 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ZSP Nr 2 w Kępnie odbyła się IX edycja powiatowego konkursu dla uczniów klas VIII szkół podstawowych „Sprawni w przyszłym zawodzie”.

Głównym celem konkursu jest rozwój kształcenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, co w przyszłości ma pomóc przy wyborze zawodu.

W konkursie wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z terenu powiatu kępińskiego, złożone z 4 uczniów i opiekuna.

Główny organizator konkursu – ZSP Nr 2 w Kępnie przygotował pytania i zadania techniczne z zakresu pracowni agrobiznesu, budowlano-projektowej, elektrycznej, fryzjerskiej, gastronomicznej, handlowej, logistycznej, mechaniki pojazdowej i ślusarstwa, rolniczej oraz technologii drzewnych i tapicerskich.

Po podsumowaniu punktów z poszczególnych zadań jury konkursu w składzie B.Howis –dyrektor ZSP Nr 2, M.Wieczorek – przew. Zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz K.Biernat – przew. Samorządu Uczniowskiego wyłoniło zwycięzców.

Najlepsi uczniowie:

Maks Cierlak i Maciej Brylak z SP Mikorzyn oraz Amelia Słupianek i Oliwia Henrykowska z SP Trzcinica.

Najlepsze szkoły:
1. SP Mikorzyn
2. SP Trzcinica
3. SP Bralin

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie wraz z gratulacjami wręczyli uczniom Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wicestarosta Alicja Śniegocka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments