OTWP w Gminie Łubnice – eliminacje gminne

W dniu 8 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Otwarcia finału dokonał Komendant Gminny ZOSP RP w Łubnicach Jan Dudek witając wszystkich uczestników, Przewodniczącego Rady Gminy w Łubnicach Mariana Baniaka, Wójta Gminy Łubnice Michała Pazka, Dyrektora Zespołu Szkół w Łubnicach Krystynę Pastuchę, Prezesa ZOG ZOSP RP w Łubnicach Zenona Kopisa, opiekunów dzieci i młodzieży szkolnej: Jolantę Pazek i Sławomira Smolnika oraz Inspektora Urzędu Gminy w Łubnicach Adelę Jaśko.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy
z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Łącznie w konkursie udział wzięło 12 osób. Po dokonaniu oceny prac pisemnych oraz dodatkowych pytaniach ustnych do finału powiatowego zakwalifikowały się:

I grupa wiekowa: szkoły podstawowe klasy I-IV

I miejsce – Zofia Panek – SP Łubnice
II miejsce –– Zuzanna Bernaś – SP Łubnice
III miejsce – Mikołaj Męcała – SP Łubnice
IV miejsce –– Lena Orżanowska – SP Łubnice

II grupa wiekowa: szkoły podstawowe klasy V-VIII

I miejsce – Aleksandra Mączka -SP Wójcin
II miejsce – Adam Zych – SP Wójcin
III miejsce – Zuzanna Biryt – SP Wójcin
IV miejsce – Wiktoria Zysiek – SP Łubnice

Zwycięzcom turnieju gminnego wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łubnicach składa serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Łubnice Michałowi Pazek za ufundowanie nagród i dyplomów, Komendantowi Gminnemu ZOSP RP Janowi Dudek za nagrody rzeczowe oraz techniczne przygotowanie turnieju, Dyrektorowi ZS Łubnice Krystynie Pastucha za udostępnienie lokalu, a opiekunom szkolnym Jolancie Pazek i Sławomirowi Smolnikowi za za przygotowanie dzieci i młodzieży do turnieju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments