Udział w akcji dosadzania lasu

Uczniowie z Łubnic wzięli udział w akcji dosadzania drzew w Leśnictwie Koziołek.

 

Jakież było zdziwienie na twarzach uczniów SP w Łubnicach, kiedy podczas spaceru po lesie, drogę przebiegł im okazały jeleń szlachetny! Zdarzenie to miało miejsce podczas lekcji terenowej w obrębie Leśniczówki „Koziołek”.
Niebawem „Dzień Ziemi”. Społeczność Szkoły Podstawowej w Łubnicach obchodzi to święto uczestnicząc różnorodnych akcjach w proekologicznych organizowanych na terenie szkoły i miejscowości. W tym roku klasa VIII z nauczycielką biologii- p. Jolantą Kik i wychowawczynią- p. Jolantą Pazek odwiedziła pana leśniczego Mariusza Kanię w Leśniczówce Koziołek.

Praca w lesie trwa cały rok. W obecnym czasie prowadzona jest akcja dosadzania drzew. Wraz z pracownikami uczniowie pojechali na miejsce, gdzie otrzymali do ręki szpadle i sadzonki. To ciężka praca – stwierdzili uczniowie. Posadzili drzewka, a następnie udali się na spacer po uroczych leśnych miejscach. Pan leśniczy opowiadał o swojej pracy, gospodarce leśnej, zwierzętach zamieszkujących okoliczne tereny. Opowiadał o zależnościach międzygatunkowych w biocenozie leśnej oraz bioróżnorodności.

Ciekawostką ostatnich czasów jest to, że leśnictwo nawiedziły wilki. Podczas pobytu w lesie uczniowie zjedli pieczone na ognisku kiełbaski, a w czasie spaceru obserwowali roślinne oznaki wiosny: przylaszczki, zawilce i fiołki oraz posprzątali tereny leśne.
To nie koniec ekologicznych przygód. Po świętach uczniowie będą uczestniczyć w akcji sprzątania okolicznych terenów. Szkoda, że to człowiek zostawia po sobie śmieci, które wielokrotnie są przyczyną śmierci zwierząt.

Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Łubnicach wraz opiekunkami
bardzo dziękują panu Leśniczemu Mariuszowi Kani za wspaniałą lekcję ekologii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments