Warsztaty nauki biegów na orientację w Żdżarach

20 czerwca 2022 r. uczniowie klas I-III z Publicznej Szkoły podstawowej w Żdżarach wyruszyli do ,,Żdżarskiego Lasu’’, by w formie warsztatów w terenie uczyć się orienteeringu.

 

W pobliżu Jeziora Żdżarskiego rozpoczęto zabawę z mapą i stałą trasą do biegów na orientację. Dzieci z ogromną radością i niecierpliwością szukały kolejnych punktów – słupków, a na kartach startowych za pomocą perforatora potwierdzały swój pobyt.

Najciekawszy odcinek trasy, ale i najtrudniejszy okazał się rejon,  tzw. Gór. Tutaj duże różnice terenu, strome podejścia wśród pięknego lasu sosnowego wymagały nieco wysiłku. Ale dzieci oprócz poszukiwania punktów kontrolnych zauważały połacie paproci, borówki-jagody, pierwsze grzyby – choć to muchomory, nawet przebiegającą jaszczurkę.

Niestety, pogoda sprawiła nam psikusa, zbliżająca się burza zmusiła nas do wcześniejszego powrotu do szkoły, gdzie zjedliśmy przygotowany posiłek, który pewnie lepiej by smakował w lesie.

Naukę orienteeringu realizowaliśmy w ramach  programu: ,,Biegi na orientację dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Bolesławiec’’ realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i Wiewiórka, a współfinansowanego przez Gminę Bolesławiec.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments