Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, a więc i czas kolonii w SP nr 2 dobiegł końca. Był to piękny, pełen wrażeń i emocji czas.

 

 

Podsumowując, naszą przygodę, zacznijmy od początku, 14 sierpnia rozpoczęliśmy życie kolonisty. Wyruszyliśmy spod szkoły w kierunku Gniezna, by tam zwiedzić najstarszą stolicę Polski. Celem naszej podróży był Jarosławiec- malownicza miejscowość nad Morzem Bałtyckim. To, tam osiedliliśmy się, by spędzić 10 dni, czerpiąc radość z morskich kąpieli i bawiąc się znakomicie, dzięki kreatywności pań opiekunek.

Stery kierownika powzięła pani Teresa, która dbała o sprawy organizacyjne, pani Benia i pani Gabrysia dzierżyły berło odpowiedzialności za bezpieczeństwo, ale dbały również o atrakcyjność zajęć i zabaw, a było ich bez liku. Podczas pobytu zwiedziliśmy: Darłowo i miejscowy tam port, odbyliśmy rejs statkiem, podziwialiśmy Ustkę oraz Jarosławiec i jego okolice. Ponadto zobaczyliśmy Muzeum Bursztynu, Latarnię Morską w Jarosławcu, a w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Poznaniu, by tam podziwiać uroki tego wyjątkowego miasta.

Oprócz wycieczek każdego dnia czekały na nas nowe atrakcje i pomysłowe zadania. O nudzie nie było mowy, a więc oprócz kąpieli w morzu i w basenie bawiliśmy się znakomicie śpiewając szanty, integrując się podczas ognisk, układając piosenki kolonijne, tańcząc  podczas dyskotek, biorąc udział w licznych konkursach takich jak: „Festiwal talentów”, „Olimpiada sportowa”, „Rzeźba z piasku” czy „Czysty pokój”.

Do najciekawszych wyzwań zaliczyć na pewno można chrzest kolonijny, dzień poświęcony żartom czy wieczorne podchody. Ponadto codziennie braliśmy udział w rozgrywkach sportowych, zażywaliśmy kąpieli morskich, podziwialiśmy zachody słońca, zacieśnialiśmy więzy, pisząc do siebie listy, choć forma ta dawno zapomniana, daje wiele satysfakcji, świetnie bawiliśmy się podczas dyskotek i zabaw w terenie.

Pani kierownik zadbała również o profilaktykę, sporo miejsca poświęciła na pogadanki dotyczące bezpieczeństwa  oraz aktywności fizycznej w życiu nie tylko młodego człowieka. Był to niesamowicie piękny czas.

Swoje podziękowania kierujemy do pana Dyrektora Mariusza Moski, do Samorządu Gminy Wieruszów na czele z panem Burmistrzem Rafałem Przybyłem i oczywiście do pani kierownik i pań opiekunek za organizację, wsparcie i fantastyczną zabawę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments