Dożynki Powiatowo- Gminne Perzów 2022 i Bitwa Regionów KGW

W niedzielę, 11 września 2022 r., w Perzowie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne oraz Bitwa Regionów – konkurs kulinarny dla KGW. Organizatorem tegorocznego święta plonów był Powiat Kępiński oraz Gmina Perzów.

 

Tegoroczne święto rozpoczął tradycyjny i kolorowy korowód dożynkowy. Następnie w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony odprawiona została polowa Msza Święta. Wzięli w niej udział mieszkańcy powiatu kępińskiego oraz licznie zaproszeni goście:

Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, przedstawiciele parlamentarzystów, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i organizacji społecznych, a w szczególności KGW. W dalszej części przyszedł czas na obrzęd wieńca i chleba. Podziękowania, gratulacje i życzenia dla wszystkich rolników płynęły ze strony wszystkich zaproszonych gości.

W imieniu ARiMR życzenia i podziękowania rolnikom za trud włożony w pracę na roli złożyli Pan Mateusz Bukowski Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz Pan Marek Potarzycki Kierownik BP Kępno. Na dożynkach ARiMR reprezentowali także pracownicy Biura Powiatowego w Kępnie w składzie: Pan Maciej Brząkała, Pan Dariusz Lesiczka, Pani Monika Puławska i Pani Edyta Puchała, którzy prowadzili Punkt Informacyjno – Promocyjny oraz świadczyli pomoc KGW.

Zainteresowanym udzielano odpowiedzi na pytania związane ze sprawami dotyczącymi programów pomocowych oraz w zakresie rejestracji zwierząt. Na ręce zainteresowanych rolników zostały przekazane broszury informacyjne, a towarzyszące im dzieci otrzymały upominki z logo.

Jednocześnie imprezą towarzysząca była kulinarna Bitwa Regionów – konkurs dla KGW. Podczas „Pikniku z Produktem Polskim” nie zabrakło wyśmienitej kuchni pań z Kół Gospodyń Wiejskich. 23 Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu kępińskiego wzięło udział w konkursie. Pierwszy jego etap polegał na przygotowaniu i prezentacji tradycyjnych potraw regionalnych, charakterystycznych dla regionu działania KGW.

Komisja konkursowa przyznała:

-pierwsze miejsce paniom z KGW Rychtal – nazwa potrawy ,,Wyluzowana kaczka z Bogatej Krainy z w nieformalnym związku z szarą kluską i modrą kapustą”,

-drugie miejsce zajęło KGW Tabor Wielki – nazwa potrawy ,, Kaczka z szarymi kluskami na modrej kapuście”,

– a trzecie KGW Gola – nazwa potrawy ,, Kurczak Na Łączce”.

Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM, których organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego odbywają się aktualnie w różnych częściach Polski.

Pozdrawiam serdecznie.
Z wyrazami szacunku
Marek Potarzycki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments