Paleta emocji na spotkaniu z Grzegorzem Kasdepke czyli kolejna odsłona Książkomaniaków na Start!

Tegorocznej edycji powiatowego konkursu czytelniczego „Książkomaniacy Na Start!” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Sokolniki, patronowały emocje.

 

 

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej emocje. Do konkursu, na który wpłynęło blisko trzydzieści prac, przystąpiły dzieci z trzech gmin: Bolesławca, Łubnic i Sokolnik.

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminę Sokolniki i Powiat Wieruszowski. Jednak najważniejszą nagrodą tegorocznego konkursu było spotkanie z Panem Grzegorzem Kasdepke –  autorem bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży, za które otrzymał on dziesiątki nagród i wyróżnień. Autor nawiązał od razu fantastyczną relację z młodymi czytelnikami, którzy z ochotą brali udział w rozmowie. Po spotkaniu była możliwość nabycia książek Grzegorza Kasdepke i zdobycia autografu pisarza.

Spotkanie i konkurs zostały zorganizowane we współpracy z Gminą Sokolniki i Powiatem Wieruszowskim w ramach kalendarzy imprez kulturalnych na 2022 rok. Bardzo dziękujemy za wsparcie tak ważnych dla rozwoju czytelnictwa inicjatyw.

Pragniemy także złożyć serdeczne podziękowania za współpracę i ogromne zaangażowanie:  Pani Annie Chojnackiej i nauczycielkom z Zespółu Szkół  im. Jana Pawła II w Sokolnikach, Paniom: Ewie Tabędzkiej i Barbarze Panek z Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu, a także Pani Dorocie Wejner z Biblioteki Publicznej w Łubnicach..

Dziękujemy również wspaniałym, młodym czytelniczkom i czytelnikom za wyjątkową atmosferę podczas spotkania.

Laureatkami tegorocznej edycji konkursu „Książkomaniacy Na Start!” zostali:

I miejsce – Oliwia Pawlak
I miejsce – Hanna Ratajczyk
II miejsce – Zuzanna Kędzierska
III miejsce – Zuzanna Słaby
III miejsce – Dominik Krawczak

Równorzędne wyróżnienia otrzymali:

  1. Zofia Ciach
  2. Kornelia Polak
  3. Izabela Sroka
  4. Wiktora Nowak
  5. Lena Stangret
  6. Miłosz Domagała

 

Dziękujemy i zapraszamy do kolejnej odsłony Książkomaniaków Na Start! już za rok.

BPGS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments