Smaki życia dwóch fantastycznych Panów

Wydany kilkanaście tygodni temu przez Wydawnictwo Wielka Litera tom opowiadań „Króli po islandzku” autorstwa Grzegorza Kasdepke i Huberta Klimko-Dobrzanieckiego stał się przyczynkiem do spotkania Autorów z czytelnikami w Bibliotece Publicznej Gminy Sokolniki.

Jak sami Panowie mówią opublikowany zbiór to „łajdackie opowieści z żarciem w tle”.  Pełne humoru spotkanie obfitowało w anegdoty, wspomnienia z życia obu Panów, którzy oczarowali kameralną sokolnicką publiczność. Autorzy przywołując ważne dla siebie wydarzenia mówili o smakowaniu życia wszystkimi zmysłami.

W książce każda z historii kończy się przepisem na potrawę, która kojarzy się Autorom z najważniejszymi momentami w ich życiu. Na spotkaniu również nie zabrakło kulinarnych tematów, choć znakomity „Królik po islandzku” nie jest książką kulinarną, a doskonałą lekturą na jesienne szarugi.

Spotkanie zostało zorganizowane i dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

BPGS

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments