Gmina Trzcinica pamięta

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2022 roku w Kościele pw. Niepokalanego serca NMP w Laskach odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przy tablicy pamiątkowej poświęconej Powstańcom Wielkopolskim, Żołnierzom Wojska Polskiego, Więźniom Obozów Zagłady, Uczestnikom Walki Podziemnej.

11 listopada 2022 roku msze święte w intencji Ojczyzny odbyły się również w Kościele Filialnym w Piotrówce oraz Kościele Parafialnym w Trzcinicy. Po mszy złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przy Urzędzie Gminy Trzcinica pod tablicą pamiątkową poświęconą Żołnierzom Polskim poległym za Ojczyznę oraz przy tablicy pamiątkowej w Piotrówce.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele samorządu, poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy gminy Trzcinica.
Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik odniósł się do 104 rocznicy odzyskania niepodległości, zwrócił uwagę na potrzebę wspólnoty, podziękował za odprawione dziękczynne msze, podziękował pocztom sztandarowym, delegacjom, warcie 77 WDH, mieszkańcom za włączenie się w obchody oraz życzył radosnego świętowania.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments