Podopieczni COM w Opatowie odwiedzili Bibliotekę

14 listopada w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. Dzień obchodów nie jest przypadkowy. 14 listopada 1997 r. zostało zarejestrowane Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne.

 

Ogólnopolski Dzień Biblioterapii ma podkreślić znaczenie książek i bibliotek w kontekście terapeutycznym. Taki też miały charakter zajęcia przeprowadzone w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie, której  gośćmi byli podopieczni Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Opatowie.

Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem  opowiadaniem terapeutycznym pt. „Mkukusu i pierwsza kropla wody” oraz krótką pogawędką na temat przeczytanego tekstu. Opowiadanie mówi o mądrym pomaganiu, dostrzeganiu, zrozumieniu i zaspokajaniu potrzeb innych ludzi, ale i o rozpoznawaniu potrzeb własnych i mówieniu o nich. I dlaczego to takie ważne.

Następnie w ramach relaksu i wyciszenia wspólnie uczyliśmy się wyplatać „jesienne liście” ze sznurka techniką makramy. Każdy z nich był wykonany w innym kolorze i kształcie, w zależności od gustu wykonawcy. Następnie wykonane prace podopieczni COM w Opatowie zabrali ze sobą.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments