Przywitali MISTRZA

Komendant Powiatowy Policji w Kępnie mł. insp. Mirosław Józefiak wraz ze Starostą Kępińskim Robertem Kieruzalem przywitali mł.asp Kamila Skibę zdobywcę brązowego medalu Mistrzostw Świata w kulturystyce.

Mł. asp. Kamil Skiba na co dzień jest funkcjonariuszem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Poza służbą jego pasją jest kulturystyka, której poświęca dużo wolnego czasu.
W dniu 20 listopada 2022 roku Kamil reprezentował nasz kraj i zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Świata w kulturystyce w Birmingham federacji PCA a wynikiem tym zapewnił sobie udział w mistrzostwach PCA Universe 2023, które odbędą się w Wielkiej Brytanii.
Wśród licznych sukcesów ma na koncie między innymi złoty medal Pucharu Polski, dwa złote medale w zawodach międzynarodowych. Kamil Skiba kulturystykę trenuje od 13 roku życia. Jako młody chłopiec, był zafascynowany tym sportem. Pierwsze przyrządy do ćwiczeń zakupił jeszcze z pieniędzy, które udało mu się uzbierać podczas pracy w wakacje. Jak wspomina, jego najlepszym sprzętem na którym ćwiczył była ławka treningowa, zrobiona przez jego tatę. W międzyczasie zaczął trenować boks. Jednak przez kontuzję jaką doznał, przerwał treningi i z powrotem wrócił do kulturystyki. Nie wyobrażał sobie życia bez sportu.

W 2015 roku miał okazję poznać jednego z mistrzów świata w kulturystyce, który został później jego trenerem. Kamil czerpał z niego wzorce, chciał również dojść do takiego poziomu. Wtedy właśnie założył sobie za cel – zdobyć tytuł Mistrza Świata.

Kolejne zawody już 3 grudnia 2022 roku, które odbędą się w Wiedniu.
Kamil wszystko przed Tobą, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments