Sukces uczennic z ZSCKR w Lututowie

Z dumą informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły Aleksandra Gratka z klasy IV technikum agrobiznesu i Aleksandra Wolniewicz z klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych zajęły pierwsze miejsce w II Międzyszkolnym konkursie „Mistrzostwa Powypadkowe”.

W konkursie udział wzięli uczniowie z sześciu szkół z trzech powiatów: kłobuckiego, wieruszowskiego i wieluńskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Wielton. S.A oraz Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Szkolenie zakończone konkursem podzielone było na trzy etapy. W pierwszych dwóch uczniowie brali udział w innowacji pedagogicznej „Ups… no i masz wypadek”, gdzie mogli zapoznać się i usystematyzować swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Odbyło się również szkolenie teoretyczne i warsztaty praktyczne z przepisów prawa pracy, naruszania przez pracownika przepisów dotyczących ochrony zdrowia i życia, wypełniania protokołu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy. Zakres szkolenia nie był obcy naszym uczennicom, gdyż w ZSCKR w Lututowie wiele miejsca poświęca się tym zagadnieniom. Uczymy naszą młodzież, która wkrótce aktywnie wkroczy na rynek pracy, by była zorientowana w obszarach problematyki bezpieczeństwa w środowisku pracy i jego popularyzacji w społeczeństwie.

Podsumowaniem szkolenia był konkurs, który miał sprawdzić wiedzę dotyczącą powyższych zagadnień. Nasze dziewczęta wraz ze swoim opiekunem nauczycielem wychowania fizycznego Adamem Okolewskim okazały się najlepsze. Niezmiernie nam miło, że nasi uczniowie osiągają sukcesy również i na tej płaszczyźnie.
Okolewski Adam

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szewc Klonowa
1 rok temu

Brawo!