Kolizyjny weekend na drogach powiatu

Zmienne warunki na drodze w połączeniu z brakiem dostatecznej uwagi, mogą prowadzić do powstawania groźnych zdarzeń drogowych. W miniony weekend policjanci z wieruszowskiej drogówki pracowali przy kilku kolizjach drogowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W jednym przypadku kierujący prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

radiowóz przed budynkiem KPP Wieruszów
Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 11:00 3 lutego 2023 roku na trasie S8 w miejscowości Tyble . Jak ustalili policjanci 44-letnia mieszkanka Obornik Śląskich, kierując samochodem marki Kia Seed w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu najechała na skarpę rowu w wyniku czego doszło do uszkodzenia pojazdu. Kobieta została ukarana mandatem karnym, oraz zatrzymany został dowód rejestracyjny.

Tego samego dnia po godzinie 15:00 w miejscowości Dobrydział na ulicy Świętego Rocha, 39-letnia mieszkanka Wieruszowa kierując fordem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zdarzenia z prawidłowo poruszającym się citroenem kierowanym przez mieszkankę gminy Bolesławiec. W tym przypadku sprawca również został ukarany mandatem karnym, dodatkowo został zatrzymany dowód rejestracyjny od citroena z uwagi na uszkodzenia pojazdu.

4 lutego 2023 roku po godzinie 12:00 w Walichnowach na ulicy Szkolnej doszło do kolejnej kolizji drogowej. Kierujący samochodem Skoda 20-letni mieszkaniec Bytomia podczas manewru cofania uderzył w pojazd marki Citroen kierowany przez 29-letnia mieszkankę gminy Sokolniki. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od citroena, oraz ukarali 20-latka mandatem karnym.

W niedzielę 5 lutego 2023 roku po godzinie 11:00, patrol wieruszowskiej drogówki został skierowany do miejscowości Józefów, gdzie mężczyzna miał wjechać w bramę wjazdową do posesji, a następnie uderzył w zaparkowany pojazd. Jak ustalili policjanci 66-letni mieszkaniec gminy Czastary, kierując oplem astrą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w skrzydło bramy wjazdowej, a następnie w zaparkowany pojazd marki BMW. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 0,8 promila. Policjanci zatrzymali już amatorowi jazdy na podwójnym gazie prawo jazdy. Mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem ze swojego zachowania. Teraz oprócz wysokiej grzywny grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mając na uwadze bezpieczeństwo na drogach wieruszowscy policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność.

PAMIĘTAJMY! Podczas poruszania się po drogach nie jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym bądźmy ostrożni, rozważni i przestrzegajmy obowiązujących przepisów.

asp. Piotr Siemicki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments