Granty do 20 000 zł dla aktywnej młodzieży z województwa łódzkiego

W województwach mazowieckim i łódzkim startuje nabór do programu minigrantów dla aktywnej społecznie młodzieży i organizacji promujących jej udział w życiu publicznym. O granty edukacyjne mogą się starać m.in. organizacje studenckie, koła naukowe, a także grupy młodych chcące zawiązać nowe, młodzieżowe struktury samorządowe.

Operatorem funduszu grantowego jest Our Future Foundation – organizacja skupiająca studentów i absolwentów najlepszych zagranicznych uniwersytetów, która za cel stawia sobie walkę z nierównościami w dostępie do edukacji młodych Polaków z mniejszych ośrodków. Program grantowy adresowany jest do aktywnych, młodych mieszkańców województwa łódzkiego i mazowieckiego, chcących działać na rzecz społeczności lokalnej oraz dobra wspólnego. O dofinansowanie organizacji mogą się starać mieszkańcy województw, którzy w momencie przystąpienia do programu mają ukończone 15 lat, natomiast nie przekroczyli jeszcze 29 roku życia.

– Jesteśmy dumni, że nasza fundacja będzie dysponentem tegorocznych minigrantów młodzieżowych w dwóch województwach. Z pewnością wybierzemy wiele ciekawych inicjatyw z Warszawy i Łodzi, ale najbardziej zależy nam na wsparciu uczniów i studentów z miast powiatowych, w których pole do aktywizacji młodzieży jest największe. Czekamy na wartościowe zgłoszenia od prężnie działających organizacji studenckich, uczniowskich czy młodzieżowych inicjatyw samorządowych – mówi Kamil Maksymilian Tomkowicz, członek zarządu Our Future Foundation.

Granty będą przyznawana w ramach dwóch ścieżek. Samorządy uczniowskie i studenckie z terenu obydwu województw, a także koła naukowe, które wykazały się dużą aktywnością społeczną mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 20 tys. zł. W ramach drugiej ścieżki Fundacja przyzna granty w wysokości do 10 tys. zł dla grup młodzieży chcących ustanowić lokalne młodzieżowe struktury samorządowe, na obszarach z dotychczas niskim poziomem aktywności społecznej. Wszyscy beneficjenci grantów zostaną także objęci całościowym programem wsparcia organizacyjnego i merytorycznego przez Our Future Foundation.

Program minigrantów realizowany jest w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022 – 2033, którego operatorem krajowym jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Program uchwaliła w lipcu 2022 r. Rada Ministrów na wniosek Komitetu ds. Pożytku Publicznego.
– Fundusz Młodzieżowy to historyczny program rządowy skierowany bezpośrednio do młodzieży. Po raz pierwszy środki z budżetu państwa wesprą ważne i ambitne projekty aktywnych samorządów uczniowskich, studenckich, doktoranckich, organizacji uczelnianych i kół naukowych oraz młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości i składania wniosków w naborach organizowanych przez regionalnych operatorów – mówi inicjator Funduszu Młodzieżowego minister Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej i Wiceprzewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Nabór projektów pozostanie otwarty do 31 marca 2023 roku. W kwietniu, Our Future Foundation wyłoni zwycięskie organizacje.
Formularz aplikacyjny można wypełnić na stronie Fundacji: https://off.org.pl/granty/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments