„Wiosna, ach to ty…?” – powitaliśmy w Łubnicach

21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Ta jednak zapukała do drzwi Zespołu Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach już dzisiaj, czyli w poniedziałek. Zapukała i wszyscy uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele wpuścili ją do środka.

 

Od tej chwili zaczęły się w poszczególnych salach lekcyjnych gorączkowe przygotowania do ugoszczenia wiosny. Przyrządzono różne wiosenne potrawy oraz wykonano hasła reklamujące zdrowe odżywianie. Następnie uroczystość przeniosła się do sali gimnastycznej, gdzie każda klasa prezentowała pięknie udekorowane i zastawione stoły wszelkim wiosennym jedzeniem. Dzieci skandowały wcześniej napisane hasła, a strój uczniowski odbiegał od codzienności. Stanowił feerię barw, napisów i rysunków. Sala gimnastyczna przypominała ogród botaniczny- było naprawdę kolorowo, przyjemnie, pachniało wiosną.

W Pierwszym Dniu Wiosny nie mogło zabraknąć marzanny, która stanowiła motyw przewodni całej uroczystości. Kukła przecież zgodnie ze starym obyczajem symbolizuje boginię zimy oraz śmierci. Jej zniszczenie miało być sposobem na pozbycie się zimy. Nasza marzanna, zgodnie z wymogami ekologii, tylko towarzyszyła dzisiejszym obrzędom.
Po części oficjalnej przyszedł też czas na degustację sporządzonych wcześniej potraw.
Koordynatorami szkolnej uroczystości były opiekunki Samorządu Szkolnego: p. A. Folleher
i p. Małgorzata Reszka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments