DZIEŃ PLUSZWOEGO MISIA W PIECZYSKACH

Wie o tym każdy nie od dziś,

że najlepszym przyjacielem dziecka

 jest pluszowy miś…

 

Pluszowe misie to najlepsi przyjaciele wielu pokoleń dzieci. To maskotka, do której można się przytulić, powierzyć jej sekrety oraz zasnąć, wtulając się  miękkie i przyjemne w dotyku futerko.

O tym, że miś to najważniejszy przyjaciel dziecka, nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego w piątek 24 listopada w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach zorganizowano bardzo wyjątkowe spotkanie z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia (święto obchodzone jest od 2002 roku – 25 listopada).

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych zaprosiły tego dnia swoich kolegów i koleżanki z najstarszych grup przedszkolnych z terenu gminy Wieruszów. Zaproszenie na wspólne świętowanie przyjęły dzieci z Przedszkola Nr 1 im. Krzysztofa Bezena w Wieruszowie, z Przedszkola nr 2 w Wieruszowie, z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wyszanowie i z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Teklinowie.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Gonera witając wszystkie dzieci oraz Nauczycieli oraz specjalnych gości: Klemensa i Klementynę oraz Misie które postanowiły z nami spędzić ten dzień. Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły na krótką część artystyczną przygotowaną w misiowej tematyce. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz obejrzały przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klasy III pt. „Miś Krzyś co nie chciał spać dziś”. Część artystyczna zakończyła się wspólnym tańcem do piosenki „Pluszowy Miś”.

Kolejnym punktem programu było rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel pluszowy miś”.

Z  Przedszkola Nr 1 im.Krzysztofa Bezena w Wieruszowie nagrody otrzymali: Maja Dorycz, Maksymilian Kempa i Maria Jasińska.

Z Przedszkola nr 2 w Wieruszowie nagrody otrzymali: Ignacy Kosicki, Maja Paroń, Igor Trafarski i Oliwier Głowacki.

Z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nagrodę otrzymała Kamila Kowalczyk.

Z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wyszanowie nagrody otrzymali: Liliana Góralska, Igor Broniszewski i Laura Wróbel.

Z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Teklinowie nagrody otrzymali: Mateusz Owczarek, Agata Hojka i Nikola Kasprzak.

Z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach nagrody otrzymali: Szymon Gottfried, Szymon Powaga, Marika Figiel i Julia Galińska.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Misie w towarzystwie Klemensa i Klementyny odwiedziły również Urząd Gminy Wieruszów, gdzie zostały miło przyjęte przez panią Wiceburmistrz Martę Siubijak. Na zakończenie wspólnych chwil Pani Dyrektor Małgorzata Gonera oraz Pani Wicedyrektor Joanna Mucha rozdały wszystkim zgromadzonym słodkie upominki, medale oraz misiowe balony.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia,  wszystkie miłe słowa, wspólną zabawę, bardzo się cieszymy, że mogliśmy ten dzień spędzić razem w miłej i wesołej atmosferze. Gminie Wieruszów składamy serdeczne podziękowania z sfinansowanie dowozu przedszkolaków z innych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych do naszej placówki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments