Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gm. Trzcinica

11 listopada 2023 roku upamiętniono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tego dnia w Kościele pw. Niepokalanego serca NMP w  Laskach odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przy tablicy pamiątkowej poświęconej Powstańcom Wielkopolskim, Żołnierzom Wojska Polskiego, Więźniom Obozów Zagłady, Uczestnikom Walki Podziemnej.

Msze święte w intencji Ojczyzny odbyły się również w Kościele Filialnym w Piotrówce oraz Kościele Parafialnym w Trzcinicy. Po mszy złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przy Urzędzie Gminy Trzcinica pod tablicą pamiątkową poświęconą Żołnierzom Polskim poległym za Ojczyznę oraz przy tablicy pamiątkowej w Piotrówce.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele samorządu, poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy gminy Trzcinica.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o