Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o 300 plus

Łódź, 29 listopada 2023 r.

INFORMACJA PRASOWA
Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o dofinansowanie wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry Start”, mają na to czas tylko do 30 listopada. Później pieniądze przepadną – przypomina ZUS.

Kończy się czas na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. 30 listopada jest ostatnim dniem, w którym rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat. Złożenie dokumentów po tej dacie będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

300 plus nie przysługuje na dzieci uczące się w zerówkach, nie przysługuje też studentom, nawet jeśli są w wieku uprawniającym do świadczenia.

Wniosek można wysłać elektronicznie za pomocą aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej czy portalu Emp@tia.

– W ramach programu rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup np. artykułów szkolnych oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. – Warto więc pospieszyć się ze złożeniem wniosku, jeśli do tej pory taki wniosek jeszcze nie został złożony – dodaje rzeczniczka.

Monika Kiełczyńska
Regionalna rzeczniczka prasowa ZUS
województwa łódzkiego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments