Spotkanie i warsztaty z Joanną Krzyżanek

10 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie odbyły się warsztaty oraz spotkanie autorskie z poznańską pisarką – Joanną Krzyżanek, autorką bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci – książek, które uczą i bawią. Wzięły w nich udział dzieci z Zespołu Szkół w Baranowie i Donaborowie.

 

W pierwszej części spotkania autorka opowiadała o początkach swojej kariery pisarskiej oraz o pierwszej książce, którą napisała już w dzieciństwie. Pani Joanna przedstawiła wielu bohaterów znanych ze swojej twórczości.  Zabrała dzieci w podróż do Starego Knedelkowa, gdzie poznały jego mieszkańców: Cecylię Knedelek i gąskę Walerię.

Przybliżyła również przygody bohaterki książki pt. „Kotki Dorotki” – Kasię, która czekała na swojego wymarzonego kotka.  Autorka na podstawie książki „Byki Weroniki” udowodniła też, że ortografia nie jest taka straszna i zdradziła tajniki łączenia szkolnych zasad z zabawą.

Były także rozmowy o dobrych manierach, ćwiczenia ruchowe oraz krótkie scenki teatralne.  Po spotkaniu, autorka wspólnie z dziećmi pozowała do zdjęć, a zainteresowanym podpisywała książki.

W drugiej części spotkania, dzieci z oddziału zerowego wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyły bohaterów na podstawie książki pt. „Pieski Tereski”. W ich efekcie powstała wystawa kolorowych prac, które są eksponowane w bibliotece do końca listopada.

Pięknie ilustrowane książki Joanny Krzyżanek są również do wypożyczenia w bibliotece w Baranowie oraz w filii w Mroczeniu

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments