Za tę wolność…

10 listopada miały miejsce obchody Narodowego Święta Niepodległości połączone, jak co roku z obchodami Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie.

Uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie obchodziła wspólnie z Powiatem Wieruszowskim i Gmina Wieruszów.

Obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. N. N. M. P. w Wieruszowie – Podzamczu w intencji Ojczyzny, którą koncelebrowali proboszczowie wieruszowskich parafii.

Po nabożeństwie nastąpił przemarsz pod pomnik Powstańców Wielkopolskich w Wieruszowie i złożenie wiązanek przez delegacje.
Na godzinę 11.00 przewidziano Uroczystą Akademię z okazji Dnia Patrona Szkoły i Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Teklinowskiej 27.

Stowarzyszenie Historyczne im. Księdza mjr Szczepana Walkowskiego uczciło pamięć o walczących o niepodległość Polski. Przedstawiciele stowarzyszenia Anna Świegot i Eugeniusz Tomaszek złożyli biało-czerwoną wiązankę pod pomnikiem walczących o wolność przy ulicy Kępińskiej w Wieruszowie.

Foto: E. Tomaszek, Powiat Wieruszowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o